Ahoj, rád bych si tuto jízdenku pořídil na cestu do Frankfurtu a zpět. Hledal jsem kde ji zakoupit a neúspěšně. Můžete mi poradit, URL kde je k zakoupení?  .

Něměcko s měsíční jízdenkou za 49 eur

Založil(a) ve fóru Železniční doprava

Obcanku resp pas nekontroluju (zatial sa mi nestalo), len ti to pipnu, tak mozno teoreticky kupis jeden a pojdu na nho dvaja :)

Revizovora hlavne zaujima ci plati, tak jak s covid passom ked ma kontrolovali. Bolo treba tri davky, ja som mal len jednu, no system chlapcom vyhodil len certifikat platny a viac neriesili.

 

0 Citovat

Tak stávka na 4.7. odvolána.

0 Citovat

Tak nikdo v RE (regionální expres u Deutsche Bahn) nic nekontroloval, nepřišel žádný průvodčí.

Peníze za Deutschland-Ticket dosud nebyly strženy, pořád je platný pro červenec.

0 Citovat

Ahoj, prosim poradite, jak na platbu deutschland ticket? Banka (raiffeisen) mi rekla, že pro povoleni SEPA inkasa potrebuju detaily banky DB, coz jsem nebyla schopna najít. Kdo už ticket mate, můžete mi prosim, jak jste u Sepa inkasa postupovali? A jestli je opravdu nutny Eur účet, nebo si strhnou penize i z CZK uctu. Moc dekuju.

0 Citovat

Pokud je to banka mimo eurozónu, tak Deutsche Bahn si platbu nestrhne. Já jsem zadal účet Revolut.

Není nutné kupovat Deutschland-Ticket přes Deutsche Bahn,

Zde je dlouhé vlákno pro zahraniční turisty, kteří nemají EUR účet u banky v eurozóně.

https://community.ricksteves.com...-is-coming

MVV (München; Credit card, Apple Pay, Google Pay)

Zde je možné zaplatit kartou i z CZK účtu.

https://www.mvv-muenchen.de/en/t...index.html

Deutschland-Ticket platí na celém území Německa v místní a regionální dopravě bez ohledu u jakého provozovatele je zakoupena.

Pozor, je to měsíční předplatné, nutno včas vypovědět před 10. dnem v měsíci pro následující měsíc.

1 Citovat

Díky, já to bohužel už vcera poridila, ale zmenila jsem si k udajum k inkasu puvodni IBAN na revolut EUR účet,snad až budou platbu uctovat, tak to takto projde v pohode. Diky za info.

0 Citovat

Moje zkušenosti s Deutschland ticket. Stáhnul jsem do mobilu aplikaci Deutschland ticket, odkaz pro ios https://apps.apple.com/cz/app/de...227?l=cs 

provedl jsem aktivaci, adresu jsem zadal českou, na dopravci nezáleží, je to jedno a vybral platební metodu platební karta. Účet hned aktivován a platba proběhla do druhého dne. Ke svému účtu jsem přidal i další tři členy rodiny se stejným postupem, to jsem provedl do 21.6., protože jsem chtěl jízdenky na červenec. Na jízdenku jsem cestovali ze Schirndingu (Cheb) do Norimberku, Frankfurtu, Trieru, Lucemburku, Freiburgu, Basileje, Karlsruhe, Heilbronnu a zpět do Norimberku. Krom Basileje, jsme využili mhd (metro, S-bahn, busy) všech zmíněných městech. V Lucemburku je mhd zdarma. V Bavorsku Deutschland ticket nikdo nekontroloval, protože zde jsou vlaky dost plné, může být i zpoždění. Dále už ano, někdy chtěli vidět i doklad totožnosti. V mhd byla kontrola jízdenky jen v Trieru, protože byl nástup do vozu u řidiče. Jelikož jsem chtěl jízdenku jen na měsíc červenec, musel jsem ji do 10.7. zrušit, to jsem provedl včera v aplikaci přes účet, Meine Veträge. Platba zastavena, platnost jízdenky do konce července😉

0 Citovat

Gigo15 napsal(a):

Já jsem aktivoval Deutschland-Ticket přes Deutsche Bahn. Peníze by si měli strhnout 1.7. Jakmile to strhnou, tak hned zruším předplatné. Takže by to mělo platit jen pro červenec.

Lhůta pro storno je vždy 10. dne v tom měsíci, aby předplatné nebylo aktivní další měsíc.

https://www.wanderingermany.com/...-tourists/

Detailní popis v anglickém jazyce, jsou tam názorné vysvětlivky.

 

dobrý den,

chtela bych od Vás poradit, včera jsem si objednala jízdenku, 11.7., takže po 10. dni, objednala jsem si jízdenku na mesic červenec, a bojim aby mi nestrhli penize za mesic srpen

tak bych se chtěla zeptat jestli lze zrušit předplatné i přes to ze to nestihnu do 10. dne 

0 Citovat

Podle podmínek by to jít nemělo (tj. rovnou jste si předplatila i srpen), ale v praxi to může být jinak, protože jízdenku lze koupit od různých prodejců, kteří platbu zpracovávají sami. Hádám, že jste použila ptlabu SEPA a ještě se vám nestrhla žádná platba? Podívejte se do správy předplatného, jakou možnost zrušení vám to nabízí.

 

Při nákupu  na Deutschlandticket.de platí: "Pokud si vstupenku objednáte od 25. dne předchozího měsíce do 25. dne v měsíci používání, budete okamžitě předplaceni. SEPA inkaso probíhá první pátek po vaší objednávce."

0 Citovat

Prosím o radu. Mám Deutschland ticket již od května stále aktivní. Nejde mi zrušit předplatné pomocí formuláře na webu abo.bahn.de, byl jsem i v informačním centru v Drážďanech, kde mi nepomohli. Portál píše, že se údaje neshodují a je třeba odeslat e-mail na aboportal@bahn.de. Ten jsem odeslal a čekám na odpověd už dva týdny. A samozřejmě se mi za žádný měsíc od května nestrhly peníze z účtu kvůli českému bankovnímu účtu. Děkuji, pokud máte stejné problémy.

0 Citovat

Zdravím, zkusil jste prosím někdo objednat Deutschlandticket přes stránky toho dopravního podniku Mnichov a prošlo vám to normálně s kartou od české banky?

Někdo tady psal, že u toho DP Mnichov lze zaplatit i českou kartou. Taky mne zaujalo, že v Mnichově prý cenu za první měsíc účtují proporčně, tedy za skutečný počet dní platnosti jízdenky, tzn. pokud člověk např objedná v půlce měsíce, tak by mu strhli jenom za půlku prvního měsíce. Ale jsou tam u toho zřejmě nějaké háčky.

vyzkoušel to někdo? díky 

0 Citovat

Jiří Petrák napsal(a):

Prosím o radu. Mám Deutschland ticket již od května stále aktivní. Nejde mi zrušit předplatné pomocí formuláře na webu abo.bahn.de, byl jsem i v informačním centru v Drážďanech, kde mi nepomohli. Portál píše, že se údaje neshodují a je třeba odeslat e-mail na aboportal@bahn.de. Ten jsem odeslal a čekám na odpověd už dva týdny. A samozřejmě se mi za žádný měsíc od května nestrhly peníze z účtu kvůli českému bankovnímu účtu. Děkuji, pokud máte stejné problémy.

 

poradit neumím, ale vy teda ten Ticket už nechcete využívat a proto chcete to předplatné zrušit? No hlavní je, že se vám zbytečně nestrhávají z účtu žádné platby, ne? i když samozřejmě chápu, že chcete taky Ticket pro pořádek řádně zrušit...

A vám v souvislosti s tím Ticketem nestrhli vůbec žádné peníze? Takže jste na něj v Německu ani vůbec nejezdil, nebo jo?

Také si ho chci koupit a koukám, že to bude s touto jízdenkou ještě zajímavé...

 

1 Citovat

nikdo neporadí?

0 Citovat

Jiří Petrák napsal(a):

Prosím o radu. Mám Deutschland ticket již od května stále aktivní. Nejde mi zrušit předplatné pomocí formuláře na webu abo.bahn.de, byl jsem i v informačním centru v Drážďanech, kde mi nepomohli. Portál píše, že se údaje neshodují a je třeba odeslat e-mail na aboportal@bahn.de. Ten jsem odeslal a čekám na odpověd už dva týdny. A samozřejmě se mi za žádný měsíc od května nestrhly peníze z účtu kvůli českému bankovnímu účtu. Děkuji, pokud máte stejné problémy.

rogernyman napsal(a):

poradit neumím, ale vy teda ten Ticket už nechcete využívat a proto chcete to předplatné zrušit? No hlavní je, že se vám zbytečně nestrhávají z účtu žádné platby, ne? i když samozřejmě chápu, že chcete taky Ticket pro pořádek řádně zrušit...

A vám v souvislosti s tím Ticketem nestrhli vůbec žádné peníze? Takže jste na něj v Německu ani vůbec nejezdil, nebo jo?

Také si ho chci koupit a koukám, že to bude s touto jízdenkou ještě zajímavé...

 

 

Nestrhli - jen každý měsíc upomínky z banky, že platba z CZ účtu neodeslána. Na každý měsíc se platnost prodlužuje, tak se aspon snažím využívat, když je jízdenka platná, jelikož nejde nikoho kontaktovat - mailem nereagují.

0 Citovat

Zdravím, přes stránky DP Mnichov mi to nešlo, ale přes jejich aplikaci MVV lze platit kartou. Měla jsem jízdenku na červenec. V aplikaci se pak jízdenka i zobrazuje, jen je třeba mít data, protože ve vlaku wi-fi moc nefunguje. Pokud chce člověk jen aktualní měsíc, tak musí koupit do 10. a hned zrušit obnovování. Po 10. daného měsíce už to nelze a nejspíš se pak strhne platba i za další měsíc, ale to jsem nezkoušela.

0 Citovat

Tak to je super, že to funguje přes jejich aplikaci MVV.

Je to tak, objednat si tu měsíční jízdenku do 10. v měsíci a hned zrušit předplatné, aby to platilo jen na jeden (aktuální) měsíc.

Jinak Wi-Fi není v regionálních vlacích ani v metru, takže data (naštěstí je tam omezení ze strany Evropské unie, takže jako data v ČR).

0 Citovat

Sak si sprav screenshot listku a nemusis riesit data

0 Citovat

Jiří Petrák napsal(a):

 

Nestrhli - jen každý měsíc upomínky z banky, že platba z CZ účtu neodeslána. Na každý měsíc se platnost prodlužuje, tak se aspon snažím využívat, když je jízdenka platná, jelikož nejde nikoho kontaktovat - mailem nereagují.

 

Díky. A jízdenku jste objednával centrálně přes Deutsche Bahn nebo přes nějaký dopravní podnik? ty upomínky vám chodí z banky Deutsche Bahn (prostě z německé banky) nebo z vaší české banky? 

Ale stejně je zvláštní to, co popisujete. A vy jste schopen si každý měsíc v mobilu vygenerovat měsíční digitální jízdenku, i když ty platby z vašeho účtu už několik měsíců vůbec neodcházejí? Nebo prozatím při kontrole uznávají jen to potvrzení o objednávce? Kontrolovali vás vůbec někdy s tou jízdenkou?

A objednával jste to vůbec online jako pro mobil, nemáte tu čipovou kartu?

Takže jste už několik měsíců jezdil v Německu vlastně zadarmo?

Tak ty platby, které se nestrhli, už se asi nestrhnou nikdy, ne? To asi těžko bude DB po vás nějak vymáhat si myslím. Navíc rozhodně není váš problém, že vám to předplatné jak píšete nejde zrušit...

Ale jinak když je jízdenka platná, tak je samozřejmě dobré ji využívat, pokud máte tu možnost .

Já sám bych se celkem ani tomu scénáři nebránil, kdybych měl platnou a průvodčími uznávanou jízdenku a přitom mi nic nestrhavali z účtu..i když trochu nejistoty to pravda je.

Ale spíš jsem chtěl koupit normálně jízdenku na jeden měsíc a dost mě tam štve to nesmyslné omezení - objednat jízdenku do 10. v měsíci.

0 Citovat

kupoval jsem jízdenku centrálně přes Deutsche Bahn - chodí mi upomínky z mé české banky, že platba za každý měsíc nebyla provedena - nedoporučuji kupovat předplatné .... najít přeprodejce, který nabízí bez předplatného jako např. https://www.rheinbahn.com/ ... zkusit Googlit tipy v angličtině, tam je toho nejvíc ... to je otázka, jestli mě sama Deutsch Bahn bude kontaktovat... jízdenky vždy kontrolují a stačí vidět vždy konec platnosti jízdenky v aplikaci, co se vždy automaticky na nový měsíc prodlouží o další měsíc, když není stornovaná

0 Citovat

J. Petrák: díky moc za odpověď! Je to zajímavé. Jinak si myslím, jak jsem psal, že tento scénář, kdy máte již několik měsíců k dispozici v mobilu platnou jízdenku (pochopil jsem to tak, že Vám  ji průvodčí ve vlacích opakovaně uznávají) a přitom Vám nestrhávají žádné peníze z účtu, tento scénář není vůbec k zahození. Skoro bych řekl, že jste možná mimoděk přišel na nějakou mezeru v jejich obchodně technickém modelu, kdy třeba stačí, aby člověk zkusil nastavit inkaso z neněmeckého účtu a byl ze země mimo Eurozónu (například), a vygeneruje se mu jízdenka, na kterou může jezdit vlastně zadarmo.

Jinak je otázka, jestli vám z té české banky chodí skutečně upomínky (pod tím si představuji nějakou hrozící sankci), nebo spíš prostě upozornění na nestrženou inkasní platbu, ale nechci určitě slovíčkařit.

 

A prosím Vás, Vy tu jízdenku ukazujete průvodčímu vždy v té appce DB Navigator? Tam si ji zobrazujete? Píšete, že se ta jízdenka každý měsíc automaticky obnovuje. To znamená, že se obnovuje zcela automaticky, aniž byste musel Vy cokoli dělat (třeba ji nějak do té appky stahovat z toho Abo-portálu apod.), stačí jenom mít mobil připojen k internetu? A přímo přes ten DB Navigator jste tu jízdenku v květnu i objednával, nebo na tom jejich nějakém Abo-portále?

 

Dále píšete, že nedoporučujete kupovat předplatné, ale vyhledat předprodejce bez předplatného. Já teda nevím, ale pochopil jsem to tak, že systém predplatného se při nákupu použije vždy (nebo se o něj systém aspoň"pokusí"), jenom je tam u některých prodejců D-Ticketu (hlavně DP určitých měst) možnost volby mezi platbou inkasem (Lastschrift - zřejmě Váš případ) a platbou platební kartou, která se pak případně pravidelně opakuje. Takže tím předprodejcem bez předplatného jste asi spíš myslel tu platbu kartou.

Já jsem tedy chtěl použít při nákupu platbu kartou (u nějakého DP, např Mnichov) s tím, že by ta platba podle internetových příspěvků lidí měla s největší pravděpodobností projít, a že to budu mít více pod kontrolou (kartu, zvláště některé, můžu případně i zablokovat, aby se nestrhávaly další platby), ale ta Vaše zkušenost mne popravdě zaujala.

Je fakt, že na žádném fóru jsem zatím neviděl nikoho, kdo by psal, že mu prošla platba inkasem z CZ účtu (tedy že by se mu skutečně strhly nějaké peníze).

Radši bych teda samozřejmě zakoupil jizdenku normálně a podle jasných a jednoduchých pravidel, ale docela mne štve ten jejich systém různých šibeničních deadlinů pro storno, kdy hrozí , že když člověk něco prošvihne, tak se hned strhne poplatek za další měsíc, i když to člověk pak nevyužije, atd. Přiznám se, že tyto systémy nemám rád, ale na druhou stranu samotná jízdenka je lákavá...No zrovna dnes je 10.8., tedy oficiální deadline pro storno jízdenky k posl. srpnu...

A btw. prosím Vás k jakému dní v měsíci Vám chodí ta bankovní avíza o nestržených platbách za D-Ticket?

děkuji moc za laskavou odpověď.

 

1 Citovat

To fakt máte problém zaplatit 49 EUR za měsíční jízdenku, že tady uvažujete nad způsoby, jak ten systém obejít? Pokud jo, tak je asi lepší si takovou myšlenku nechat v hlavě a nechlubit se s ní na internetu.

Ta jízdenka primárně není určena pro turisty a my ji z našich daní neplatíme, takže ta snaha využít nějaký díry v systému a jezdit zadarmo mi připadá absurdní. (Edit: Tím jsem nechtěl říct, že by ji turisti neměli používat, určitě je to fajn věc.) Zkuste si porovnat, kolik stojí síťové jízdenky v ČR.

0 Citovat

J. Petrák:  Jinak jsem volal na infolinku DB a řekli mi totéž co Vám, že výpověď předplatného je možné poslat vždy také mailem (mně tedy uvedl adresu abo@bahn.de) a ještě říkal, že v případě nějakého technického zpoždění při zpracování té výpovědi nebo při zdržení v důsledku návalu došlých výpovědí, vždy budou přihlížet ke konkrétnímu datu, kdy ten mail byl odeslán, a pokud by v důsledku toho zdržení při zpracování výpovědi byla klientovi nějaká částka neoprávněně stržena, tak mu to následně zase vrátí na účet..

Tak možná zkusit poslat tu výpověď ještě i na tento mail, nevím, jestli by to pomohlo..

1 Citovat

rogernyman: ano, pouze "upozornění na nestrženou inkasní platbu z banky", prokazuji se jízdenkou v appce DB navigator, někdy kontrolují i občanku jestli sedí jméno... není třeba být online na datech... objednával přímo na oficiálním webu bahn.de ... a správa má být přes ABO portál, kde se podle mých údajů nejde dostat, což jsem kontaktoval ten e-mail na podpoře... no logicky nedoporučuji předplatné od oficiálního přeprodejce Deutsch Bahn, když jsem si nezjistil informace o problému platby inkasa v eurech, což není možné z české banky... jo existují nějaké lepší varianty místo inkasa platba kartou, tak jsem to myslel... avíza o nestržení chodí kolem 25. dne v měsíci... nechci obcházet systém, ale vyřešit problém... už mi odpověděli automatickou odpovědí, bude to trvat déle kvůli velkému zájmu v systému... tak uvidím, kdy a jak se to dořeší :D

0 Citovat

Jiří Petrák: Tak jestli Vám po nejakých 14 dnech (nebo snad měsíci či déle) přišla od DB pouze automatická odpověď na mail, tak mají tempo skutečně "pekelné". A skutečné potvrzení o přijetí výpovědi a ukončení Vašeho předplatného Vám teda zatím asi nedorazilo?

0 Citovat

Dobrý den, 

také se podělím o svoji zkušenost.

 

Dnes po půlnoci, tedy 20.8. jsem si zkoušel přes aplikaci DB koupit Deutschland ticket na SRPEN a překvapivě se mi to podařilo.

Dokonce to po mně nechtělo číslo karty, ale pouze IBAN účtu. Zadal jsem jej, potvrdil a v aplikaci se mi objevila jízdenka (aspoň mi to tak přijde, viz příloha) s číslem a čárovým kódem s platností od 1.8. do 31.8.

Peníze strženy nebyly a pochybuji, že pouze na základě IBANu to jde. 

Přemýšlím tedy, jak to mám řešit dál, protože to, co jsem zažil mi přijde v mnoha směrech nelogické...

Nejspíš to zatím řešit nebudu a budu čekat, až si to strhnou a zároveň se snažit o to, aby nestrhli další měsíc...

Napadá vás k tomu něco?

Jestli je tady někdo, kdo vládne německý mrkněte prosím na tu jízdenku, jestli je ok.

Předem díky.

 


screenshot-2023-08-20-12-58-00-177-de-hafas-android-db.jpg

0